Archiv pro Květen 2008

Zastupitelstvo 29.5.2008

Čtvrtek 29. 5. 2008

Dopisy občanů

Mgr. Žur komentoval petici občanů, která byla dána na stůl. Podepsaní občané nejsou proti výstavbě ani rozvoji města. Lokalita Horní Proseč byla určena k výstavbě bytů rodinného typu, max. do 2. patra. Ocenil vstřícnost investora Ing. Kašpara, který se s občany sešel a byl konstruktivní. Zdůraznil, že podepsaní obyvatelé jsou voliči nás všech a měli bychom je vyslechnout (500 podpisů).

Paní Caklová se tázala na řešení výjezdu ze zakresleného staveniště mezi domy 22 a 24. Řekla, že bylo Ing. Kyptou slíbeno, že výstavba nezasáhne stávající zástavbu a výjezd bude směrován bokem na Širokou ul. Upozornila, že pokud se tam postaví mateřská škola, stoupne dopravní zatížení (rodiče dětí, zásobování, atd.). Nesouhlasí s navrženým řešením a přimlouvala za nalezení jiného řešení v zájmu obyvatel domu č. 24, hlavně přízemních bytů.

Diskuse

Mgr. Tulpa přečetl dva dopisy ke stavbám Horní Proseč a Dolina. Dopis od p. Motla a od Mgr. Žura za petiční výbor proti XXXVII. změně ÚP. Materiály se bude město zabývat a písemně odpoví.

Mgr. Paukrtová se tázala, zda na dopis p. Motla bude reagovat město, či to má učinit sama. Upozornila, že pan Motl má nedostatečné a nepřesné informace.

Mgr. Tulpa odpověděl, že město bude reagovat a sejde se s petičním výborem i s p. Motlem.

Pan Vostřák se ohradil proti konstatování pana starosty, že zastupitelstvo odhlasovalo výstavbu Horní Proseč a Dolina. Uvedl, že on odhlasoval Strategický plán s bytovou výstavbou, nic konkrétního. Lidé se brání, nikdo s nimi nediskutuje.

Mgr. Tulpa reagoval, že každý je odpovědný za své hlasování. S petičními výbory se mluví, vč. investorů. Naplňují se záměry a usnesení strategického, akčního a integračního plánu, aby se stavěly širokospektrální byty a jednotliví developeři budou lidem své plány ukazovat a diskutovat s nimi.

Pan Vostřák se tázal na trafostanici u budoucí výstavby, která musí mít ochranné pásmo

Ing. Kypta odpověděl, že se do ochranného pásma orientují cesty, parky, zahrady apod. Domy se tam nestaví. Developeři to musí ctít.

MFDnes - Pozemek pro dům v kraji? I za 2 miliony

Středa 28. 5. 2008

Liberec, Jablonec nad Nisou -Chcete stavět rodinný dům a hledáte pozemek v Jablonci nebo Liberci? Obrňte se trpělivostí při hledání levného místa, nebo si připravte tučnou sumu. Parcel pro rodinné domy v těchto městech je totiž málo a jejich ceny rostou. Za pozemek velký kolem tisíce metrů čtverečných chtějí prodávající i dva miliony. „Nabídka je odhadem desetkrát menší než poptávka. Především je zájem o pozemky za milion či milion a půl, takových je ale velmi málo,“ uvedl realitní makléř Michael Gabriel Horský liberecké společnosti Mexx Reality. Poptávka po rodinných domech je nyní obrovská i podle jeho kolegů z dalších realitek. „Ceny proto rostou,“ konstatovala realitní makléřka kanceláře Maják s tím, že mnozí zájemci jsou ochotní vysoké sumy zaplatit. „Prodáváme parcely velmi rychle,“ dodala.
Pokračování na straně C3
CENY POZEMKŮ STOUPAJÍ Trpělivost i značnou částku peněz. To potřebují lidé, kteří plánují stavbu domu v Liberci či Jablonci nad Nisou a chtějí sehnat pozemek. Poptávka totiž značně převyšuje nabídku a ceny parcel stále rostou.
Pozemek pro dům? I za 2 miliony
Pokračování ze strany C1
V Liberci i Jablonci je třeba si pořádně připlatit. Ceny se tu šplhají až ke dvěma tisícům a navíc je pozemků málo. Podle realitní kanceláře Sting se letos parcely v Liberci prodávaly průměrně za 1800 korun za metr čtverečný.
„Ceny rostou asi o deset procent a v atraktivních lokalitách až o dvacet procent,“ informovala Klára Šimberová, regionální manažerka firmy Sting. „Tak jako v každém větším městě je nedostatek těchto pozemků. Většinou se nacházejí v satelitních městech, která nejsou v současné době až tak atraktivní,“ dodala.

Metr čtvereční stojí i přes dva tisíce korun A konkrétní příklad? Mezi inzeráty na internetu jsou třeba parcely v poměrně odlehlé liberecké části Krásná Studánka. Za metr čtverečný chce majitel téměř 1850 korun. Ve Vesci nyní stojí metr jedné z parcel téměř 1900 korun. O něco levnější je třeba půda v části Radčice, kde se asi tisíc metrů čtverečných velký pozemek prodává za necelých 1,4 milionu. Za podobné částky se prodávají pozemky i v sousedním Jablonci. Atraktivní lokality se prodávají za 1900 i přes dva tisíce korun. Například v okrajové jablonecké části Rýnovice je nyní k mání menší pozemek. Metr čtverečný stojí 2151 korun. Ve stejné lokalitě je ještě další nabídka parcely velké sedm tisíc metrů čtverečných, jeden přijde na 1900 korun. „Zájem je velký a nabídka malá. To zvedá ceny. Lidé ale půdu koupí i za tyto částky,“ zmínila pracovnice realitní kanceláře Maják. Především v posledních třech letech přibývá rodin, které chtějí bydlet ve vlastním domě.
„Jedná se často o mladé lidi, kterým je kolem třiceti či pětatřiceti let. S dětmi i bez nich,“ popsala typického zájemce o stavbu rodinného domu pracovnice Majáku. Tyto páry již splatily větší část bytu v panelovém domě, mají dobrou práci, a tak byt prodávají a chtějí stavět.
Od původního plánu bydlet v Liberci nebo Jablonci tak kvůli vysokým cenám řada rodin ustupuje a raději hledá levnější parcelu v deset až dvacet kilometrů vzdálených obcích. Tady se již nepohybují ceny parcel kolem dvou tisíc za metr čtverečný, ale stojí třeba tisíc či patnáct set.
„Zájem je třeba o Fojtku, Rychnov u Jablonce, Rádlo či Jeřmanice. Lidé také chtějí do obcí, odkud se dá za patnáct až dvacet minut dojet autem do města,“ zmínil Horský. Například ve Fojtce se nyní parcely pro rodinné domy prodávají za necelých 1600 korun za metr čtverečný.

Řešení? Koupit si půdu s domem k demolici Kdo chce bydlet ve staré zástavbě, má prakticky jen jednu možnost. Volná místa tu nejsou, tak nezbývá než koupit půdu se starým domem, který je určený k demolici. „Někdy je to sice dražší varianta, ale díky lokalitě se vyplatí,“ zdůraznila Šimberová. Na nedostatek pozemků pro stavbu rodinných domů zareagovalo nyní třeba město Jablonec. „Jsme před dokončením příprav pozemků pod kostelem v Rýnovicích a chystáme i další lokalitu v Lukášově a brzy začneme hledat další vhodné místo,“ informoval místostarosta Otakar Kypta. Parcely v Rýnovicích chce radnice příští rok připravit a pak rozprodat rodinám. „Vymyslíme systém, jak zabránit tomu, aby pozemky koupili spekulanti. Navíc chceme půdu lidem prodat za rozumnou cenu. Budeme tedy muset vymyslet přísná kritéria,“ zdůraznil Kypta. Na druhou stranu ale město prodalo pozemky na Horní Proseči a na Dolině na stavbu bytových domů. Přitom tu podle původního územního plánu mohly stát rodinné domy.

KATEŘINA FROUZOVÁ

Jablonecký deník - Bojují proti zástavbě na Proseči

Úterý 27. 5. 2008

Jablonec n. N. - Lidé z Jablonce podepsali petici proti výstavbě až pětipodlažních domů na Proseči. Chtějí, aby radnice neměnila územní plána zachovala výstavbu rodinných domků.

Až pětipodlažní viladomy by měly vzniknout na Proseči v lokalitě U Tenisu. Alespoň o to jablonecká radnice usilovala. Proti tomuto záměru bojují lidé nejen z Proseče. Více jak pět set lidí podepsalo petici, a přes čtyři sta věcnou připomínku proti zástavbě pětipodlažními domy, které by narušily celý přírodní ráz okolí.
„A nejen to, došlo by k přetížení místní komunikace, která jako jediná bude přístupná pro těžká vozidla,“ uvedl jeden z odpůrců a zastupitel Pavel Žur s tím, že nebojují proti zástavbě jako takové, ale proti změně územního plánu, která povolí investorovi čtyř až pětipodlažní viladomy pro 200 rodin. „Na louku by se hodily rodinné domky, které tu také podle současného územního plánu mají vyrůst,“ doplnil Pavel Žur.

Petici radnice vzala na vědomí a nyní dala k projednání investorovi. „Uvidíme, s čím investor přijde, snažíme se hledat kompromis. Pětipodlažní domy také nechceme, spíše třípodlažní,“ uvedl místostarosta Jablonce Otakar Kypta. Třípodlažní domy však podle platného územního plánu vzniknout na prosečské louce nemohou, jedině po jeho změně.

Podle zastupitele Pavla Žura v Jablonci také chybějí parcely, kde by se daly postavit rodinné domky. „Výstavbou domů pro rodiny by se problém vyřešil, navíc lokalita U Tenisu potřebuje architektonickou koncepci, aby dostala jednotný ráz při další zástavbě,“ doplnil Pavel Žur.

Jablonec také usiluje o to, aby se stal padesátitisícový, proto podporuje investory a developery ve výstavbě bytů. Otakar Kypta uvedl pro MF Dnes, že v Jablonci chybí tisíc bytů. Jeho poznatek plyne z průzkumu od realitních kanceláří. „Obecně je poptávka po bytech,“ uzavřel Kypta. Podle Pavla Žura však poptávka po bytech klesá. „Může pak vzniknout situace, že nahuštěné byty nikdo nebude chtít a rodinných domků bude nedostatek,“ dodal.

Lenka Brabencová

Dopis MÚ v Jablonci nad Nisou “Nebezpečný odpad”

Pátek 23. 5. 2008
kolman@mestojablonec.cz
23.5.2008

Vážený pane Kolmane, chtěl bych Vás jménem Občanského sdružení Dolina upozornit na nedávno, načerno složený, nebezpečný odpad. Nachází se v zadní části Doliny na cestě, která vede kolmo na Bártlův vrch (v místech průseku bývalého VN), asi 50m od křižovatky 5 ti cestiček (Vlevo je ohniště.). Na tuto křižovatku se dostanete lehce pokud půjdete Lesní ulicí po louce směrem k lesu. Přímo z křižovatky není skládka vidět. Jedná se o azbestocementové šablony ze střechy, v množství asi 1 přívěsného vozíku za osobní automobil. Foto posílám v příloze.
Přeji příjemný den.
Za “OS Dolina, Jablonec nad Nisou” Michal Haufer.

2.6.2008

Děkuji za upozornění na skládku. Měl jsem ji již evidovanou. Počítáme během příštího týdne.

Úspěšný den

Vladimír Kolman
oddělení životního prostředí
MěÚ Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19
Jablonec nad Nisou 467 51
telefon 483 357 234
e-mali: kolman@mestojablonec.cz

MFDnes - Lidé se bouří proti „panelákům“

Středa 21. 5. 2008

V Jablonci píší petice proti stavbě nových bytových domů

Jablonec nad Nisou - Lidé v Jablonci protestují proti „novým panelákům“, které mají do dvou let vyrůst na Dolině a Proseči. Radnice dostala v krátké době druhou petici.
Město poskytlo pozemky developerským firmám s tím, že tu postaví i čtyř až pětipatrové viladomy. Jenže podle územního plánu se tu smí budovat jen rodinné domy. Tato změna se stovkám lidí nelíbí. Vedení radnice se brání tím, že Jablonec potřebuje byty a chce, aby investoři jednali s lidmi o kompromisu.
„Podle plánů budou domy příliš nalepené na sobě. Přitom prosečská oblast U Tenisu s výhledem na Ještěd patří mezi nejatraktivnější. Hodí se sem rodinné domy,“ popsal jeden z odpůrců a současně zastupitel Pavel Žur. „Pokud bude po jejich. vznikne tu panelo-viladomové sídliště. Jsme snad ale dál a měli bychom hledět i na kvalitu života.“ Podle něj výstavba velkých domů pro 200 rodin přinese i jiné problémy. „Zvýší se dopravní zatížení a zpočátku tu bude jen jedna přístupová silnice, která nebude stačit,“ upozornil Žur. Další z petičníků Emil Procházka varoval před potížemi s parkováním. „Má tu být dvě stě míst pro dvě stě bytů. To je málo.“

Petici podepsaly stovky lidí Petici týkající se Proseče podepsalo 500 lidí a dalších 400 podpořilo věcnou připomínku. „To je zákonná možnost, jak zvýšit naše šance zabránit velké výstavbě a prosadit rodinné domy,“ vysvětlil Žur. Stavět tu má liberecká společnost Euroczech a hotová chce být do podzimu roku 2010. Kromě bytů tu vznikne dům pro seniory. Velmi podobné potíže řeší i obyvatelé Doliny v jiné části Jablonce. „Má tu vyrůst 230 bytů pro asi osm set lidí. Vede k nim ale jen jedna úzká silnice bez chodníků, kde se dvě auta těžko vyhnou. Výrazně se tu zvýší počet aut i chodců, což může být i nebezpečné,“ uvedl část problémů zástupce petičníků VlastimilMotl. Jejich protest již podepsalo 1270 lidí. „Založili jsme občanské sdružení, které má větší možnosti se bránit. Radnice nás bude muset brát jako partnera pro jednání,“ uvedl Motl. Investorská firma Ekky Development má domy za asi půl miliardy vybudovat do dvou let.
Jablonecká radnice již s developerskými firmami podepsala smlouvy, podle nichž jim pozemky prodá až výstavbu dokončí. Nyní město plánuje změnit územní plán, aby v obou oblastech šlo stavět až pětipatrové viladomy. Pokračování na straně C2 Lidé se bouří
proti „panelákům“

Pokračování ze strany C1 Právě této změně mají akce obyvatel zabránit. „Argumenty lidí jsme předali developerským firmám, a ty budou s lidmi jednat. Budeme na ně tlačit, aby našli řešení přijatelné pro všechny,“ poznamenal starosta Petr Tulpa. Na změně územního plánu nicméně vedení radnice trvá. „Nemusí to nutně znamenat, že tu postaví pětipatrové domy. Mohou mít třeba jen dvě patra,“ zdůraznil s tím, že na Dolině i Proseči má stát po třech viladomech a zbytek plochy zaberou dvojdomky, rodinné i řadové domy.
Podle místostarosty Otakara Kypty ve městě chybí asi tisíc bytů, a proto je výstavba nových důležitá. Ani to ale není podle petičníků argument. „Byty již nejsou tak třeba. Navíc se budou prodávat za dva až tři miliony, na což mladé rodiny mít nebudou,“ zdůraznil Žur.

KATEŘINA FROUZOVÁ

MFDnes - Jak „nevydělat“ peníze

Středa 21. 5. 2008

* K věci

Chápu protesty lidí na jablonecké Dolině i Proseči. Nechtěla bych mít za okny „vylepšené paneláky“, které zničí jedna z nejhezčích míst. Na druhou stranu chápu investory, kteří podnikají, aby vydělali. Nejvýhodnější zkrátka je na co nejmenší ploše postavit co nejvíce bytů. Koho nechápu, je jablonecká radnice. Ve městě je zoufalý nedostatek parcel pro rodinné domy, lidé jsou ochotní za ně platit obrovské sumy. Sluneční stráň na Proseči i Dolina jsou pro ně ideálním místem. Kdyby město uvažovalo trochu ekonomicky, vzalo do ruky kalkulačku, zjistilo by, že prodejem parcel vydělá mnohonásobně více a zaplatí tu nové inženýrské sítě i silnice.

KATEŘINA FROUZOVÁ

Připomínky k návrhu zadání XXXVIII. změny Územního plánu města Jablonce

Pondělí 19. 5. 2008
Ing. Michaela Smrčková
Městský úřad Jablonec nad Nisou – odbor rozvoje
Mírové náměstí 19
467 51 Jablonec nad Nisou
Č.j. 36231/2008
Sp. zn. 117/2008/ÚÚP/VAUP/4/Sm

Jménem občanského sdružení „Dolina, Jablonec nad Nisou,o.s.” a v zastoupení 1127 signatářů petice proti plánované výstavbě 230 bytů v k.ú. Jablonci nad Nisou (Dolina) připomínkuji návrh XXXVIII. změny Územního plánu města Jablonce nad Nisou - podbod č.2 „Dolina“.

- k bodu B)

- požadujeme zpracovaní ÚZEMNĚ ANALYTICKÝCH PODKLADŮ, protože obsahují rozbor udržitelného rozvoje území, tj. zjištění a vyhodnocení: stavu a vývoje území, hodnot území, omezení změn v území z důvodu ochrany veřejných zájmů (tzv. územní limity), záměrů na provedení změn v území, zjišťování a vyhodnocování udržitelného rozvoje území a určení problémů k řešení v územně plánovací dokumentaci

- výše uvedené podklady jsou v případě, kdy se jedná o takto citlivý zásah do území a za velikého nesouhlasu téměř všech místních obyvatel, nutnou podmínkou změny územního plánu

- k bodu C a D)

- vzhledem k tomu, že územní limity (doporučené procento zastavění ploch 25 %, závazná podlažnost: max. 2,5 N.P., území sloužící pro bydlení v rodinných domech městského charakteru s vysokými nároky na kvalitu prostředí atd.) schválené v územním plánu z 8. října 1998 byly v době schválení maximem pro dané území (z hlediska urbanistických, architektonických a estetických požadavků a přírodních, kulturních a civilizačních hodnot) a vzhledem k tomu, že v území od roku 1998 žádné změny nenastaly, domníváme se, že je změna územního plánu v rozporu s posláním uzemního plánování

- k bodu E)

- nedostatečná kapacita ulic Antala Staška, Liliová, Vlaštovčí, Lesní, Korálková pro takto zvýšenou dopravní zátěž

- absence chodníků a jejich nemožnost zbudování z důvodu nedostatečné šíře komunikace v těchto ulicích

- z toho plynoucí ohrožení obyvatelstva, zejména dětí, důchodců a zdravotně postižených občanů

- bude-li realizována varianta vybudování obslužné komunikace nad areálem BAKu, bude to podle našeho názoru pozdě a nebude dostatečný zájem tuto komunikaci využívat (směrem z města se jedná o značnou objíždku)

- dále by tato komunikace procházela lesem (nebo na hranici lesa) a veřejnou zelení

- k bodu J)

- nesoulad grafické a textové části návrhu zadání XXXVIII. změny Územního plánu města Jablonce nad Nisou v podbodu č.2 „Dolina“ - v grafické části jsou zakresleny pozemky p.č. 1905/2, 1999/25 a 1999/24 a v textové časti jsou uvedeny pozemky p.č. 1905/2, 1999/25 a 1999/1

- k bodu M)

- požadujeme zpracovaní konceptu

- vzhledem k velikému nesouhlasu obyvatelstva se změnou územního plánu chceme využít našeho práva a též všech možností daných zákonem č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu a uplatnit věcně shodnou připomínku zástupcem veřejnosti na veřejném projednávání

- připomínky Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky - viz. příloha

- připomínky a požadavky uvedené v petici proti plánované výstavbě 230 bytů v k.ú. Jablonci nad Nisou (Dolina) - viz. příloha

- s odpovědí starosty nejsme spokojeni v těchto bodech:

- funkcí B3 není pouze umožněna variabilnost řešení zastavitelnosti území, ale především změna procenta zastavěných ploch, podlažnosti a z toho plynoucího počtu nových bytů

- intenzita zastavěnosti je sice nezávazným regulativem územního plánu a město je majitelem pozemku, ale nemůže přehlížet názor 1127 občanů - v demokratických podmínkách je územní plán dohodou občanů, obce a státu o způsobu využití a ne diktátem města a zájmu soukromé společnosti

- potvrzení nepřipravenosti lokality na 230 bytů s nutnou investiční účastí města v roce 2009 a 2010 je opožděné a musí předcházet změně územního plánu

- orientační ukazatel počtu m2 plochy pozemku na 1 byt v porovnání s existující zástavbou “Proseč” je sice orientační, ale na druhou stranu je argumentem dostatečně vypovídajícím a v žádném případě zavádějícím

Domníváme se, že případ kdy přijde investor s určitým záměrem,který není v souladu se schválenou územně plánovací dokumentací, a prosadí, aby zastupitelstvo zadalo pořízení a následně schválilo změnu tak, aby územně plánovací dokumentace vyhovovala jeho záměru, je nepřípustný. Podle stavebního zákona by územní plánování mělo řešit určité území komplexně a ve vzájemných souvislostech, mělo by stanovovat limity využití území (na základě průzkumu území ) a zabezpečovat soulad všech složek a hodnot v území. Teprve po stanovení těchto limitů, které musí vycházet z uvedeného požadavku na soulad všech hodnot a komplexní řešení území, lze uvažovat o konkrétních projektech a záměrech zástavby nebo jiného využití území. Opačný postup je v rozporu právě se smyslem a cíli územního plánování podle stavebního zákona a vylučuje objektivní posouzení potřeb v území. Změny územního plánu by tedy měly být funkční, nikoli účelové, motivované konkrétní investiční akcí. Dále by pak podle zákona měl být územní plán dlouhodobě platný, aby mohl poskytovat všem obyvatelům, majitelům nemovitostí, podnikatelům i firmám jistotu.

Závěrem prohlašujeme, že navrhované změny nezaručují soulad všech přírodních, civilizačních a kulturních hodnot v území a jsou tedy v rozporu s cíly a úkoly územního plánování dle §18 a §19 zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu.

Z těchto důvodů vyjadřujeme jménem občanského sdružení „Dolina, Jablonec nad Nisou,o.s.” a v zastoupení 1127 signatářů petice proti plánované výstavbě 230 bytů v k.ú. Jablonci nad Nisou (Dolina) nesouhlas s návrhem XXXVIII. změny Územního plánu města Jablonce nad Nisou - podbod č.2 „Dolina“.

Přílohy:

- petice proti plánované výstavbě 230 bytů v k.ú. Jablonci nad Nisou (Dolina)

- stanovy občanského sdružení „Dolina, Jablonec nad Nisou,o.s.”

- vyjádření Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky

Kopie na vědomí Krajskému úřadu Libereckého kraje, odboru územního plánování a stavebního řádu, U Jezu 642/2a Liberec2, k rukám Ing. Gabriely Šípkové.

V Jablonci nad Nisou dne 8.5.2008

Ing. Michal Haufer

předseda občanského sdružení

„Dolina, Jablonec nad Nisou, o.s.”

Vlaštovčí 32

Jablonec nad Nisou, 466 01

Mgr. Vlastislav Motl

předseda petičního výboru

Liliová 19

Jablonec nad Nisou, 466 01

Jablonecký deník - Pro malé stavebníky území nemají

Středa 14. 5. 2008

Jablonec n. N. – Záměrem uvolnit velké pozemky ve dvou lokalitách Jablonce pro developery dalo město signál, že chce podpořit výstavbu bytových domů.

„Nechceme ale pozemky rozdrobit pro malé stavebníky,“ uvedl při vyhlášení nabídky místostarosta Otakar Kypta. První zastupitelé uvolnili území na Proseči a na Dolině. Mají tu vzniknout čtyř až pětipodlažní domy. Lidé se brání peticemi a dokonce na obou místech. Ve zmiňované petici uvádějí několik důvodů, proč v této lokalitě nestavět to, co je v záměru. „Jedním z důležitých bodů je ten, že pětipodlažní byty zničí celý ráz okolí,“ uvádějí v petici představitelé petičního výboru.

Celá záležitost je nyní v řešení na oddělení auditu. Podle senátorky Soni Paukrtové se jedná spíše o nedorozumění.O náročném povolení výstavby bytových jednotek ví své také Herbert Gärtner, který zastavil třemi bytovými družstvy území v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Téměř dva roky zpoždění mělo zahájení stavby bytových družstev. Někteří lidé nechtěli výstavbu bytů na svahu louky, proto vznášeli řadu argumentů, aby zabránili stavbě. Přitom louka byla v územním plánu určená k zástavbě.

Žádost o informování o zahajovaných řízeních

Pondělí 5. 5. 2008

Městský úřad Jablonec nad Nisou
- stavební úřad
- oddělení životního prostředí
- úřad územního plánování
Mírové náměstí 19
467 51 Jablonec nad Nisou

Věc: Žádost o informování o zahajovaných řízeních podle § 70 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny

Oznamujeme Vám, že „Dolina, Jablonec nad Nisou, o.s.” jsou místně příslušným občanským sdružením, jehož hlavním posláním podle stanov je ochrana přírody a krajiny.

Žádáme, abychom byli předem informováni o zamýšlených zásazích a zahajovaných řízeních, při nichž mohou být dotčeny zájmy ochrany přírody a krajiny chráněné podle zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, které se týkají níže uvedených případů.

Věcná specifikace žádosti:

1) staveb a jiných činností, která mohou přímo i nepřímo ovlivnit lokalitu “Dolina”
2) výstavby a úprav místních komunikací a komunikací II. a III. třídy

Místní specifikace žádosti:

lokalita Dolina - k.ú. Jablonec nad Nisou

V Jablonci nad Nisou dne 4.5. 2008

………………………………..
Ing. Michal Haufer
předseda sdružení
za sdružení „Dolina, Jablonec nad Nisou, o.s.”
se sídlem Vlaštovčí 32, Jablonec nad Nisou 466 01

Přílohy:
- kopie stanov občanského sdružení „Dolina, Jablonec nad Nisou, o.s.” (registrovaných Ministerstvem vnitra)
- kopie zápisu z členské schůze - doklad o volbě předsedy sdružení a výboru sdružení

Členská schůze občanského sdružení 4.5.2008

Neděle 4. 5. 2008