Archiv pro Únor 2011

Naše Jablonecko - Slušný pejskař se pokut bát nemusí

Pondělí 28. 2. 2011

Slušných pejskařů je většina. Bohužel se mezi majiteli psů najdou i tací, kvůli kterým jsou pak všichni vhozeni do stejného koše. I těm prvním vadí po zimě odkryté a všudypřítomné psí výkaly znečišťující veřejná prostranství a plně podporují rozhodnutí jablonecké městské policie neukázněné majitele psů nekompromisně pokutovat.

Jedním z žalostně mála míst v Jablonci, kde je možný volný pohyb psů je i lokalita Dolina. Toto místo slouží také k relaxaci, procházkám a výletům. Nezpevněné cesty na loukách dále slouží pro následný vstup do přilehlého lesa. Bohužel i tomuto místu hrozí nesmyslná zástavba, kterou by došlo ke zničení této unikátní přírodní lokality a ubylo by dalšího prostranství pro volný pohyb psů.

Každou neděli se zde schází stále se rozrůstající parta slušně vychovaných pejsků a jejich páníčků, kterým ani otázka zachování této lokality a čistoty na ní není lhostejná. Minulou neděli byl například vyhlášen „tematický srazík“ s následným úklidem lokality po pejscích neukázněných majitelů.

Autor: Vladimíra Dvořáková

Zastupitelstvo 17.2.2011

Čtvrtek 17. 2. 2011

4) Zpráva o činnosti starosty města a jeho místostarostů - ZM/24/2011

JUDr. Weberová se tázala na schůzku ohledně lokality Dolina.

Pan Vobořil řekl, že datum závěrečného projednávání změny územního plánu (dále jen ÚP) oznámí na příštím zastupitelstvu. Před tím budou pozváni předsedové jednotlivých klubů a zástupce petičních výboru ke schůzce.