MFDnes - Jablonec se bojí žaloby, proto dál prosazuje sídliště na Dolině

5. 1. 2011 12.26

Proti výstavbě sídliště v Jablonci na Dolině sepsali lidé i petici

JABLONEC NAD NISOU Žaloba na město o miliony korun. Strašák, kvůli kterému zastupitelé nadále projednávají změnu územního plánu. Na Dolině v Jablonci by tak mohlo v budoucnu vyrůst sídliště, které ovšem odmítají místní obyvatelé. Boj lid versus město, kvůli zastavění Doliny se bude odehrávat již podruhé. „Proti sídlišti jsme protestovali již před dvěma lety. Město totiž investorovi přislíbilo, že na Dolině bude moci postavit domy o čtyřech podlažích. Územní plán však dodnes hovoří, že zde mohou být jen domy rodinného typu,“ připomněl problém předseda petičního výboru Vlastislav Motl.
Ten také upozornil, že přes veškeré úsilí, podpořené v minulosti čtrnácti sty podpisy pod peticí, se nepodařilo prosadit, aby město zcela ustoupilo od změny územního plánu.
Jistou výhru si ale Občanské sdružení Dolina může na svůj účet připsat. Pro nerovné jednání města a kvůli odporu místních obyvatel, z výstavby dvaceti čtyř řadových domů o 230 bytech a 170 garážích sešlo. Investor Ekky development pak žaloval město o miliony korun za zmařenou investici. „Celou věc mají nyní v rukou právníci,“ poznamenal Pavel Řežábek z Ekky development.
Ten také vyloučil, že by v Jablonci s navrhovaným projektem chtěli dále pokračovat. „Rozhodně zde stavět nebudeme, ani kdyby to bylo zadarmo a město by nám připlatilo. S Jabloncem jsme skončili,“ zlobí se Řežábek.

Zanechat vzkaz