Naše Jablonecko - Slušný pejskař se pokut bát nemusí

28. 2. 2011 20.47

Slušných pejskařů je většina. Bohužel se mezi majiteli psů najdou i tací, kvůli kterým jsou pak všichni vhozeni do stejného koše. I těm prvním vadí po zimě odkryté a všudypřítomné psí výkaly znečišťující veřejná prostranství a plně podporují rozhodnutí jablonecké městské policie neukázněné majitele psů nekompromisně pokutovat.

Jedním z žalostně mála míst v Jablonci, kde je možný volný pohyb psů je i lokalita Dolina. Toto místo slouží také k relaxaci, procházkám a výletům. Nezpevněné cesty na loukách dále slouží pro následný vstup do přilehlého lesa. Bohužel i tomuto místu hrozí nesmyslná zástavba, kterou by došlo ke zničení této unikátní přírodní lokality a ubylo by dalšího prostranství pro volný pohyb psů.

Každou neděli se zde schází stále se rozrůstající parta slušně vychovaných pejsků a jejich páníčků, kterým ani otázka zachování této lokality a čistoty na ní není lhostejná. Minulou neděli byl například vyhlášen „tematický srazík“ s následným úklidem lokality po pejscích neukázněných majitelů.

Autor: Vladimíra Dvořáková

Zanechat vzkaz